Tysabri ravi saanutel täheldatakse olulisi kõrvaltoimeid

Euroopa Ravimiametile on laekunud kaks
kõrvaltoime teatist progresseeruva multifokaalse leukoentsefalopaatia (PML)
tekkest Tysabri ravi saanud ägenemiste-taandumistega kulgeva Sclerosis
Multiplex’i (MS) haigetel.

PML on harvaesinev kesknärvisüsteemi infektsioon, mille sümptomid on sarnased MS hoo sümptomitega. Nimetatud kaks PML juhtu ilmnesid haigetel, keda oli ravitud Tysabri’ga rohkem kui 12 kuu vältel. Nendest kahest juhust teatati seoses ravimi turustamisjärgse ohutusjärelvalvega, kirjutas Eesti Ravimiamet oma veebilehel.

Euroopa Ravimiamet (EMEA) on Tysabri kasutamisega seotud PML-i tekkeriskist teadlik ja jätkab ohutusandmete kogumist ning hindamist.
Kehtivas ravimiinfos on kirjas, et Tysabri’t ei tohi kasutada haiged, kellel on PML ja Tysabri’t saavaid haigeid peab regulaarselt jälgima PML-le iseloomulike sümptomite tekkimise osas.

Neid kahte haigusjuhtu hinnatakse Euroopa Ravimiameti Inimravimite Komitee (CHMP) poolt ning Tysabri müügiloa hoidjalt (Elan) on küsitud täiendavat informatsiooni nimetatud haigusjuhtude kohta.
Järgnev kõigi olemasolevate andmete hindamine CHMP poolt peaks näitama, kas kehtiv Tysabri ravimiinfo vajab mingeid täiendusi või on vaja võtta kasutusele mingeid meetmeid riski vähendamiseks, sh juhised arstidele, kuidas käsitleda Tysabri’t saavat MS patsienti.

Tänastel andmetel Eestis Tysabrit kasutatud ei ole.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.