Triin Tabur • 1. september 2008
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Peaproviisor: Kui apteek ei ole tervishoiuasutus, mis ta siis on?

Apteekrite Liidu peaproviisor Kaidi Sarv tuletas hiljutisel Äripäeva ravimiseminaril meelde, et vaatamata Eesti tervishoiusüsteemi parimale hinna-kvaliteedi suhtele Euroopas, oleme tervisenäitajatelt viimaste hulgas. „Seost elulemuse vähenemise ja apteekrite tegevuse vahel ei ole tuvastatud, mis ei tähenda, et see puudub,“ tunnistas Sarv.

Olulisi probleeme on ravimite väljastamisega. Kui eelmisel aastal väljastati neid Eestis ligi 2,6 miljardi krooni eest, siis WHO hinnangu kohaselt ei täitnud 2/3 ravimeist oma eesmärki. „Kas see tähendab, et umbes 1.7 miljardit on läinud tühja?“ küsis Sarv. Lisaks jäi realiseerimata 30 kuni 50% arstide poolt väljastatud retseptidest. „Haigekassale on see number ilmselt hea uudis, patsiendi jaoks ühest küljest hea, teisest küljest halb - sõltub potentsiaalsest ravimist,“ arutles proviisor naljaga pooleks.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee