Halvast tervisest tingitud majanduskahju on 6-15% SKP-st

Eesti tööinimeste tervisenäitajad on
oluliselt halvemad kui Euroopa Liidus. Oodatav keskmine eluiga Eestis erineb
Euroopa Liidus riikide keskmisest viie aasta võrra, meeste puhul on vahe enam
kui kuus aastat.

2005. aastal oli Eestis 64 700 tööealise inimese mittetöötamise põhjuseks haigus või vigastus. Halvast tervisest tingitud majanduskahju on erinevatel hinnangutel 6-15% SKP-st (Rahvastiku Tervise Arengukava 2009-2020), teatati sotsiaalministeeriumi pressiteates.

Sotsiaalminister Maret Maripuu kinnitas programmi, mille eesmärk on tööealiste inimeste tervist parandada ning vähendada tervisehädade tõttu töölt kõrvalejäämist.

Programmi «Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2008-2009» rahastab Euroopa Sotsiaalfond - seda hakkab ellu viima Tervise Arengu Instituut.

Kuni 2013. aastani on meetme «Tervist toetavate valikute soodustamine» raames võimalik kasutada 176 470 588 krooni. Programmi «Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2008-2009» eelarve maht on 17 972933 krooni, millest Euroopa Sotsiaalfondi osalus moodustab 15 055 933 krooni. Programmile lisaks on 2009 a. sügisel planeeritud avatud taotlusvoor, mille maht on üle kolme miljoni

Programmis on väga olulisel kohal kohalike omavalitsuste ja maavalitsuste töötajate koolitamine tervisedenduse alal. Suurema osa inimese tervist mõjutavast keskkonnast kujundab kohalik tasand, mistõttu on väga oluline, et arvestataks otsuste mõju inimeste tervisele.

Programmiga toetatakse nõu, ekspertabi ja koolitustega ka ettevõtteid ja organisatsioone, kes soovivad arendada tervislikku keskkonda töökohal.

Sellega arendatakse ühtlasi välja alkoholisõltuvuse varase avastamise ja nõustamise süsteem, et toetada alkoholisõltuvusega inimesi ja nende peresid. Samuti on plaanis korraldada tervislikke eluviise propageerivaid teavituskampaaniaid.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.