• 18.09.08, 15:46
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Loodava kloonlehma piimas vajalikud valgud

Tartus on loomisel kloonlehm, kelle piimast loodetakse tulevikus biotehnoloogiliselt kätte saada ravimitööstuses vajaminevaid valke.
Kui kloonvasikas sünnib, hakkab see lehmaks saades lüpsma piima, milles on neeruhaigetele vajalik valk – erütropoetiin, kirjutab Tartu Postimees. Kloonimiseks tuleb tavalisest lehma munarakust eemaldada tuum ja asendada see ühe hea piimaanniga lehma naharakutuumaga. Naharakutuuma peab enne olema viidud targa käsuliiniga geenikonstruktsioon, mis ütleb tulevikulehma piimanäärmeile, mida teha.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele