Triin Tabur • 23. oktoober 2008
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Margit Sarv: Eesti mehe üks kroon on väärt naise 75 senti

Naiste palk on Eestis pikemat aega olnud meeste omast umbes neljandiku võrra madalam, mis on suurim lõhe kõikidest Euroopa Liidu liikmesriikidest. Euroliidu keskmine on 15%. Teisisõnu, Eesti mehe üks kroon on väärt Eesti naise 75 senti.

Arstide töötasu ei ole siinjuures erandiks. Arstide puhul on naiste ja meeste põhitunnipalga vahe 7%, kogutunnipalga (st koos lisatasudega) vahe 18%. Seega on lõhe arstide hulgas mõnevõrra väiksem kui kõikide elualade keskmine.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee