Naiste palk on Eestis pikemat aega olnud meeste omast umbes neljandiku võrra madalam, mis on suurim lõhe kõikidest Euroopa Liidu liikmesriikidest. Euroliidu keskmine on 15%. Teisisõnu, Eesti mehe üks kroon on väärt Eesti naise 75 senti.
Arstide töötasu ei ole siinjuures erandiks. Arstide puhul on naiste ja meeste põhitunnipalga vahe 7%, kogutunnipalga (st koos lisatasudega) vahe 18%. Seega on lõhe arstide hulgas mõnevõrra väiksem kui kõikide elualade keskmine.

Seotud lood

Uudised
  • 28.10.08, 22:26
TAI statistika: naisarstid saavad vähem palka?
Kuigi haiglad palgastatistika osas sõna võtma ei kipu, kinnitas mõnigi arst mees- ja naistohtrite ebavõrdset tasu.
  • ST
Töökuulutused
  • 15.06.26, 11:25
Ida-Tallinna Keskhaigla otsib üldarsti taastusravikliinikusse
Kandideerimise tähtaeg: 15.07.26

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele