Algab suitsuprii klassi võistlus

Tervise Arengu Instituut kuulutab 4.-12.
klasside õpilastele välja suitsuprii klassi võistluse, mille peamine
eesmärk on vähendada noorte suitsetamist ja suitsuvabade tubakatoodete
tarbimist.

Suitsuprii klassi võistlus on koolinoortele mõeldud tubakatarbimise ennetusprogramm, mis püüab motiveerida noori tubakast loobuma, ennetada või edasi lükata suitsetamist ja suitsuvabade toodete tarbimist. Võistluses osalevatel klassidel tuleb olla tubakavaba vähemalt kuus kuud (27. oktoobrist kuni 27. aprillini), edukad klassid võidavad auhindu.

TAI statistika andmetel on täiskasvanud meeste hulgas tubakatoodete tarbimine langenud (2004. aastal oli igapäevasuitsetajaid 47,7% ja 2006.
aastal 40,5%) ja naiste hulgas püsib enam-vähem stabiilne, kuid noorte hulgas on tubakatoodete tarbimine tõusutrendis, eriti tüdrukute hulgas.

2007. aastal Eesti koolide 7.-9. klasside õpilaste seas läbiviidud uuring näitab, et ligikaudu üks kolmandik (34,4%) küsitletud õpilastest kasutab erinevaid tubakatooteid, kõikidest vastanutest näiteks üks kolmandik (31,1%) õpilasi suitsetab sigarette ning 18% tõmbavad sigarit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.