Andrus Loog: igaüks pani kliiniku asutamisse sada krooni

Kui südamekirurg Andrus Loog 1992. aasta
suvel taasiseseisvunud Eestisse naasis, paistis siinne meditsiinisüsteem talle
vanamoodne ja südamekeskuse noorte kirurgidega hakati plaani pidama.

„Leidsime, et see, mismoodi me tööd tegime ja kuidas haiglas rahajaotamine käis, võiks olla õiglasem, et otsustamise koht võiks olla nende inimeste juures, kes seda tööd teevad,” selgitab Loog Päevaleht Online´is.

Et olukorda muuta, otsustati kolida kogu Eesti südamekeskus Keilasse ja alustada eraettevõttena. „Juba olid tellitud ka kaubaautod kolimiseks. Päev või paar enne aga ütles südamekeskuse toonane direktor Toomas Sulling, et me ikka ei saa minna. Aga meil oli ju vaim valmis, ja nii me siis asutasime viiekesi 1993. aasta augustis firma Keila Südamekliinik. Igaüks võttis selleks taskust 100 krooni,” tutvustab Loog ettevõtte saamislugu.

Erakliinikule Keila haigla seadmeid ja ruume rentides, haigekassaga sõlmitud lepingu ja tollase sotsiaalministri Marju Lauristini toetusel saigi alguse murranguline ettevõtmine: me shy;ditsiin erakätes.

Möödunud aastal andis nüüd Tallinnas Magdaleena haiglas asuv Taastava Kirurgia Kliinik tööd juba 80 inimesele. Firma aastakäive on kasvanud 45 miljoni kroonini ja kasum ligi viie miljoni kroonini.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.