• 03.06.09, 13:44
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ühe inimese organitega päästab kümme elu

"Eelmine Rooma paavstki esitas üleskutse oma organeid taevasse mitte kaasa võtta, sest neid vajatakse just maa peal," ütleb Tartu Ülikooli kliinikumi transplatsioonikoordinaator Hele Nurme.
"Doonoriks sobib enamasti ainult ajusurmas olev patsient. Inimese ülejäänud keha hääbub alles pärast aju suremist," selgitas Nurme Õhtulehele.

Seotud lood

Uudised
  • 13.01.09, 09:44
Organdoonorlus annab mõtte ootamatule surmale
Meditsiiniuudised kohtus TÜ Kliinikumi arst-õppejõu Katrin Elmetiga, et rääkida raskel teema: ajusurm ja transplantatsioon. Tegemist on valdkonnaga, mille igaüks peaks enda jaoks selgeks mõtlema, sest kes tahes võib sattuda õnnetusse, mis toob kaasa ajusurma seisundi. Teisalt võib igaüht meist tabada haigus, mille ainuke ravi on organi siirdamine.
Uudised
  • 16.11.12, 13:57
Holland hakkab uurima inimorganitega kaubitsemist
Hollandis Rotterdamis asuv Erasmuse meditsiiniuuringute keskus alustab rahvusvahelist inimorganitega kaubitsemise uurimist.
Uudised
  • 14.05.10, 12:43
Poolsada inimest doonororgani ootel
Ehkki neeru ja maksa on Eestis abivajajatele siiratud juba kümneid aastaid, on elundidoonorlus ikka üpris tundmatu teema. Seetõttu on organiloovutajaid vähem kui tarvis oleks.
Uudised
  • 14.11.08, 10:57
Vastassoost doonori südame siirdamine võib olla ohtlik
Patsientidel, kellele siirdatakse vastassoost doonori süda, on teistest suurem oht surra, teatasid USA teadlased.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele