Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Lisatasu saab ligi 300 perearsti
2008. aasta haiguste ennetamise ja
krooniliste haigete jälgimise tulemusliku töö eest saavad juulis lisatasu 266
perearsti - oluliselt enam kui eelmisel aastal.
Kõrgeima võimaliku määraga (koefitsiendiga 1,0) lisatasu saab 169 ja koefitsiendiga 0,8 üheksakümmend seitse perearsti. On ka arste, kes on olnud parimad kõik kolm aastat järjest.
Eesti haigekassa ja Eesti perearstide
seltsi koostöös rakendatud perearsti tulemustasu süsteemiga on liitunuid 24%
enam kui mullu. 2007. aasta tulemuste alusel saavad tulemustasu kokku ligi 39%
tulemustasu taotlenud perearstidest.
Et muuta perearsti tulemustasu süsteemis osalemist motiveerivamaks, kirjeldada täpsemalt perearstide poolt tehtava töö eesmärke ja viia tegevustega hõlmatused vastavusse tegelike baasnäitajatega, on haigekassa koostöös perearstide seltsiga viinud sisse mitu järgmisest aastast rakendatavat muudatust.
Kui aasta tagasi oli patsiendikindlustuse valik Eestis piiratud vaid ühe, juhtumipõhise lepinguga, siis nüüd on kindlustusmaakleri Northern1 international insurance brokers OÜ eestvedamisel turule jõudnud uus konkureeriv lahendus. See vastab Eesti õigusruumi nõuetele, tugineb rahvusvaheliselt tunnustatud nõudepõhisele mudelile ja loob kauaoodatud valikuvõimaluse.