• 27.11.09, 13:55
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tuhanded ei tea oma HIV-nakkusest

Tervise Arengu Instituudi (TAI) hinnangul on Eestis praegu tuhandeid inimesi, kes ei ole oma HIVsse nakatumisest teadlikud.
Inimene ei pruugi HIVd kahtlustadagi, sest viirus võib organismis pesitseda pikka aega ilma, et endast kuidagi märku annaks. Risk nakkus saada on aga igal inimesel, kes on oma elu jooksul olnud kaitsmata seksuaalvahekorras, kirjutas Tarbija24.

Seotud lood

Uudised
  • 30.12.09, 14:34
Ministeerium soetab 67,2 miljoni eest HIV ravimeid
Detsembri keskel sai sotsiaalministeerium valitsuselt loa sõlmida ravimifirmaga GlaxoSmithKline ja hulgifirmaga Magnum Medical lepingud antiretroviirusravimite (ARV) ostmiseks maksumusega kuni 67,2 miljonit krooni.
Uudised
  • 31.12.09, 08:00
HI-viirus jääb üha harvemaks
Tänavu on 27. detsembri seisuga Eestis diagnoositud 409 HIV-nakatunud isikut. Mullusega võrreldes on uusi HIV-juhte tänavu veerandi võrra vähem.
Uudised
  • 14.10.09, 09:50
Eesti sai rahvusvahelises HIV-uuringus 18. koha
Euroopa 29 riigis läbi viidud uuringu kohaselt on Eestis HI-viirusesse nakatunud või aidsi haigestunud inimeste ravi ja olukord võrdlemisi hea, kuid vajab parandamist. Brüsselis esitletud uuring paigutas Eesti 18. kohale.
Uudised
  • 24.11.09, 07:00
Kadunud hinged HIVi ravis
Kuigi tervisekaitseinspektsioon on juba üle kümne aasta pidanud täpset arvestust lisanduvate HIV-diagnooside üle, pole ikkagi teada, mitmel inimesel Eestis tegelikult viirus on.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele