Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Hingehoidja näeb ihu ja hinge tervikut
Inimene on ihu, hinge ja vaimu jagamatu
tervik, tõi TÜ Kliinikumi spordimeditsiini- ja taastusravikliiniku
õendus shy;hoolduse osakonna hingehoidja Evi Eedla välja veendumuse, millest ta
oma töös lähtub.
Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) hooldusravikliiniku hingehoidja Aire Partsi sõnul aitab hingehoidja olemasolu ja tegevus haigla meeskonnas kaasa sellele, et inimene ja tema elu kui tervik saaks märgatud. Ta lisas, et paljudes riikides, kus haiglakaplani või hingehoidja olemasolu on tavalisem kui meil, peetakse seda haigla kvaliteedi näitajaks.
Tartu ülikooli usuteaduskonnas väitles end augusti lõpul doktoriks Liidia Meel. Töö teemaks oli "Interdistsiplinaarse meeskonnapõhise hingehoiu mudel Eesti tervishoiuasutustele".
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.