• 19.03.10, 11:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Novaator: Meditsiini areng toob küsimuse eutanaasia lubatavusest

„Meditsiin areneb pidevalt ja aina rohkem on võimalusi paranemislootuseta raskeid haigeid masinate abil elus hoida. Kasvõi aastaid,“ ütles Tartu ülikooli kriminaalõiguse professor Jaan Sootak.
Tema sõnul kerkib siin üles küsimus: kuhu tõmmata piir ja kas tehnika dikteerib lahendusi.

Seotud lood

Uudised
  • 09.11.10, 13:47
Konverents: Eutanaasia ja elu lõpp – eetilised küsimused
Eesti Bioeetika Nõukogu korraldab 24. novembril eutanaasiateemalise konverentsi, kus astuvad ettekannetega üles mitmed erialaspetsialistid meditsiinivaldkonnast õigusteaduseni.
Uudised
  • 27.04.10, 08:00
Rootsi seadustas eutanaasia
Rootsi tervishoiuamet tegi otsuse eutanaasia ehk halastussurma lubamiseks ja selle kohaselt peavad hooldajad abistama surra väärikalt.
Uudised
  • 20.06.10, 12:02
Briti arst: aitasin kannatajatel surra
Inglise arst aitas morfiinidoosi suurendamisega mitmetel oma patsientidel surra, kuid põhjendas seda kristliku halastusega raskesti kannatavate inimeste suhtes.
Uudised
  • 10.11.11, 08:05
Hollandis rakendati eutanaasiat dementse patsiendi puhul
Hollandis rakendati esimest korda eutanaasiat patsiendi puhul, kes ei suutnud enam ise oma soovi surra väljendada. 64-aastane naine kannatas raske seniilse dementsuse all, vahendas Delfi ajalehte De Volkskrant.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele