• 19.11.10, 11:51
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Gavronski: Varfariinil on 446 võimalikku koostoimet

Täna Tartus peetaval perearstide ja apteekrite ühiskonverentsil oli üheks teemaks ravimite koostoimed ja võimalus neid ennetada. Maia Gavronski ettekanne kandis pealkirja „Kas raviarstid arvestavad koostoimete tekkevõimalustega raviskeemis?“
Koostoimed moodustavad kõigist kõrvaltoimetest suure osa ja varfariinil on 446 võimalikku koostoimet. Haigekassa soodusretseptide uurimisel selgus, et varfariinravi patsiendid said keskmiselt 5 erinevat ravimit korraga. Keskmine koostoimete arv oli üks potentsiaalne koostoime.

Seotud lood

Uudised
  • 19.11.10, 12:50
Kiivet: Kui inimesed ja arstid ei ole hinnatundlikud, tuleb riigil otsustada
Täna Tartus peetaval Perearstide ja apteekrite ühiskonverentsil oli üheks teemaks ka ratsionaalne ravimikasutus. Raul-Allan Kiivet TÜ Tervishoiuinstituudist kutsus arste üles ravimeid säästlikumalt välja kirjutama.
Uudised
  • 19.11.10, 11:32
Žarkovski: kõrval- ja koostoimeid on väga raske tõestada
Proviisorite aktiivne sekkumine raviskeemi vähendas arstide külastuste arvu ja patsiendi kulutusi ravimitele. Paraku pole aga uuritud sellise sekkumise mõju patsiendile. Täna Tartus peetaval perearstide ja apteekrite ühiskonverentsil oli üheks teemaks ravimite koostoimed ja võimalus neid ennetada.
Uudised
  • 01.12.10, 07:00
Varfariini aeg hakkab otsa saama
Alternatiiviks senistele pidevalt monitoorimist vajavatele ravimitele on tulemas uued, mis ei vaja enam pidevat verepildi jälgimist.
Uudised
  • 05.04.12, 14:16
Uus ravim tuli koos teisese arvamusega
Soomes võeti kasutusele uus antikoagulant, kuid sellele soodustuse saamiseks peab võtma eriarstilt teisese arvamuse, kirjutas Mediuutiset.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele