Kolts: pakume haigekassale rahumeelset lahendit

OÜ BioDesign tegevjuht Ivo Kolts teeb
haigekassale ettepaneku kohtuväliseks kokkuleppeks Pärnu ja Tartu lepingute
sõlmimiseks. Haigekassa pole 25. märtsil tehtud Tallinna halduskohtu otsust veel
kommenteerinud.

„Meie advokaadid teevad haigekassale ettepaneku rahumeelseteks läbirääkimisteks - lahendame need Tartu ja Pärnu lepingud kohtuväliselt,“ ütles Ivo Kolts. „Kui nad sellega ei nõustu, siis peame Tartu ja Pärnu osakondade otsused, kui nad nüüdki meiega lepingut ei sõlmi, taas vaidlustama.“

Haigekassa avalike suhete juht Evelin Koppel ütles eile, haigekassal on 30 päeva aega otsustada, mida nad kohtuotsuse suhtes ette võtavad.

Ivo Koltsi juhitud taastusraviteenust pakkuva OÜ BioDesign'i ja haigekassa kohtuvaidlus puudutab vaid ettevõtte Tartu ja Pärnu kabinettide tegevust. Tallinnas, Kloostrimetsa kabinetis on Koltsil ambulatoorne taastusravileping 80le ravijuhule kuus juba kindlalt käes. Kloostrimetsa kabinet asub Pirita perearstikeskuse juures.

„See oli ette teada, et me Kloostrimetsa lepingu saame,“ ütles Kolts. Tema sõnul kuulus nende Kloostrimetsa kabinet Tallinna Lasnamäe ja Pirita linnaosade suunatud valikusse. „Kloostrimetsas saime kõik, mis me küsisime ja leping on praegu ka ära vormistatud,“ rääkis Kolts. „Siin saime 60st valikukriteeriumi punktist 58, võitsin selle suurelt. Meie vastu ei ole praktiliselt mingeid miinuseid,“ lisas Kolts.

25. märtsil kuulutas Tallinna Halduskohus välja kohtuotsuse, millega tühistas Eesti Haigekassa otsused, millega kuulutati välja valikud taastusravi erialal Pärnu ja Tartu piirkonnas ja hooldusravi erialal Harju piirkonnas.

Kohtu otsus puudutab nii Niitväljal tegutsevat hooldusravi, eakatekodu ja puhkekodu teenust pakkuvat AS Villa Benitat kui ka Koltsi BioDesign’i.

Halduskohtus võidu saanud Ivo Kolts ja Villa Benita juhatuse esinaine Liina Lokko kinnitasid pärast otsuse avalikuks saamist, et võit on pretsedent ja läbimurre kõikide eraraviasutuste huve silmas pidades, kes kaotavad lepinguid suurematele riiklikele raviasutustele pealtnäha ilma põhjuseta.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.