2011.aasta I kvartali jooksul on Terviseameti andmetel neljakordistunud haigestumine rotaviirusenteriiti võrreldes 2010 aasta sama ajaga.

Seotud lood

Uudised
  • 10.08.11, 13:27
Rotaviirusesse ja salmonelloosi nakatumine kasvanud
Uudised
  • 18.12.07, 00:00
Soome kaitseb lapsi rotaviiruse eest
Soome Rahvatervishoiu Instituut (Kansanterveyslaitos- KTL) tegi ajalehe Mediuutiset teatel hiljuti sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumile ettepaneku- milles soovitatakse riikliku vaktsineerimisprogrammi raames hakata lapsi vaktsineerima rotaviiruse vastu.
Uudised
  • 26.09.06, 01:00
“Kaksikud” vaktsiinid asuvad Eesti lapsi rotaviirusnakkuse eest kaitsma
Möödunud aastal ilmunud ja rahvale mõeldud eestikeelses “Pere terviseentsüklopeedias” rotaviirusest ei räägita, kuid igal aastal arvestatakse Euroopa Liidus rotaviirusenteriidi juhtumeid hinnanguliselt 3,6 miljonit.
  • ST
Sisuturundus
  • 15.07.26, 10:08
Lastegastroenteroloogide soovitused: kuidas leevendada lapse kõhulahtisust
Kõhulahtisus on vedel vesine roojamine kolm või rohkem korda päevas. See võib olla äge (kuni 7 päeva), pikaajaline (8–13 päeva) ja krooniline/püsiv (> 14 päeva). Lapseeas esinev kõhulahtisus on tavaliselt viiruslik ning sellega kaasneb sageli oksendamine ja kehatemperatuuri tõus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele