Vilosius: probleemid Keilas tekkisid ilmselt suhtlusprobleemist

Põhja-Eesti Regionaalhaigla nõukogu esimees
Toomas Vilosiuse sõnul esitas Keila järel- ja hooldusravi kliiniku juhataja
kohusetäitja Andres Peri reede õhtul ise lahkumisavalduse. PERHi juhatus oleks
Peri vabastamise otsusega oodanud sisejuurdluse lõppemiseni.

Vilosius ei teadnud, millega Peri oma lahkumissoovi avalduses põhjendas.

PERHi komisjon uurib praegu, kas aprillikuus ERRi telesaates „Pealtnägija“ avalikustatud võimalikud ravivead Keila kliinikus vastavad tõele. Komisjon peab oma tulemused juhatusele esitama 19. mail.

Vilosiuse sõnul ei usu ta aga, et olukord Keilas on nii halb, kui telesaates väideti. „Alati on inimesi, kes leiavad, et tema ema ei hooldata päris hästi,“ ütles Vilosius. „Viis protsenti nö meditsiinilistest vigadest on tegelikult suhtlusprobleemid.“

Vilosius ei eita siiski, et haiglas võis ka probleeme olla, kuna selliste haigete eest hoolitsemine on väga raske töö. „Kindlasti ei jõuta seal alati kellegi juurde riideid vahetama, ema enda või tema lähedaste arvates, piisavalt kiiresti,“ rääkis Vilosius.

Ta lisas, et ei eita samas ühtegi fakti. „Ka „Pealtnägijas“ oli näha, et sealgi tekkisid intervjueerija ja intervjueeritava vahel suhtlusprobleemid,“ märkis Vilosius.

Võimaliku altkäemaksu küsimise kohta, millest Pealtnägija samuti rääkis, ütles Vilosius, et ametlikke kaebusi ju pole. „Selle raha, mis vist kaduma läks, maksis PERH patsiendile minu teada ka tagasi,“ ütles Vilosius. Samas võis altkäemaksu küsimise jutt sündida tema arvates taas suhtlusprobleemist.

„Vaadake, seal kliinikus on inimene 20 päeva (mille eest maksab haigekassa – toim), pärast seda peab ta ise maksma, see on üsna kallis, kuskil 500-600 krooni päevas ja muidugi küsitakse seda raha, ja alati võib kellelgi jääda ka mulje, et talt küsiti altkäemaksu,“ lisas Vilosius.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.