Merilind: munitsipaalperearstikeskus ei täida antud lubadusi

Nõmme linnaosa halduskogu sotsiaal- ja
tervishoiukomisjoni esimehe ja perearsti Eero Merilinnu sõnul on Tallinna
Munitsipaalperearstikeskus (MUPAK) jätnud täitmata mitmed linnakodanikele antud
lubadused: laupäevaseid vastuvõtte ei tehta ja õhtused on samuti lubatust
lühemad.

„Need lubadused, mis munitsipaalset perearstikeskust luues välja öeldi, ei ole tänaseks täidetud,“ ütles Merilind. Komisjon käis MUPAK-i töökorraldusega tutvumas 1. juunil.

Tallinna opositsioonis oleva Reformierakonna esindaja sõnul on esiteks jäetud täitmata lubadus hoida keskus avatuna kella kaheksast hommikul kaheksani õhtul. „Reaalselt toimus vastuvõtt kella kuueni,“ ütles Merilind, „kuid komisjonile anti teada ka juhtumist, kus MUPAK-i erakorraline patsient ei pääsenud oma perearsti juurde kell viis.“ Patsiendi perearst oli samal ajal koduvisiidil ning haigele pidi abi andma samas majas tegutseva teise perearstikeskuse perearst.

Teiseks on Merilinnu sõnul täitmata lubadus hoida keskus avatuna patsientidele ka laupäeviti ning teha soovijatele üle terve Tallinna linna tasuta koduvisiite.

Lisaks on komisjoni hinnangul keskuse ruumid kitsavõitu ja pole funktsionaalsed. „Sisustuse ja inventari juures torkas silma, et ilmselt polnud ruumide sisustaja kursis perearsti töö sisu ja vajadustega,“ jätkas Merilind.

Ta ütles, et komisjonile torkas silma ka eraldi registratuur MUPAK-i jaoks, mis on Merilinnu arvates linnakodaniku raha raiskamine. „Kulude optimeerimiseks võiks vastuvõtule aja kinni panemine käia läbi Lääne-Tallinna Keskhaigla registratuuri,“ leidis ta.

Komisjoni häiris seegi, et koduvisiitidel käiakse taksoga ja kahe perearsti kohta on keskuses täiskohaga palgal administraator, kelle tasu tuleb maksumaksja taskust. „Muidugi, sellise väikese perearstikeskuse peale on neil ka vägev nõukogu – kolm nõukogu liiget kahe perearsti kohta!“ nentis Merilind.

Tema sõnul on rahulolematus munitsipaalperearstikeskusega sellevõrra suurem, et Tallinna linn lõpetas juba mullu ülejäänud pealinna perearstide toetamise ja kulutas raha vaid ühe keskuse rajamiseks ja töös hoidmiseks. Tallinna linnavalitsus eraldas eelnevatel aastatel 6 miljonit krooni linnas tegutsevate perearstide toetuseks.

Merilind lisas, et kui MUPAK pole sügiseks oma töökorraldust lubadustele vastavaks viinud ning ei suuda tagada patsientide teenindamist vastavalt esmatasandi arstiabi nõuetele, siis teeb komisjon ettepaneku teemat arutada Tallinna linnavolikogu istungil.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.