Violetta Riidas • 31. august 2011
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Mitteraviv diabeetik on ühiskonnale suur koormus

Äsja avaldati teadusajakirja Innovations teises numbris USA-s läbi viidud uurimus, kus esmakordselt hinnati diabeetikute ravisoostumuse mõju ravikulutustele, kirjutas Eesti Rohuteadlane.

Tulemused: Otsest diabeediga seotud neeruhaiguste, ajurabanduse, südamehaiguse ja amputatsiooniriski vähenemist hinnati 100% ravisoostumusega ja ilma ravisoostumuseta diabeetikutel. Kulutused haigete ravile olid vastavalt 0,9 miljonit ja 9,3 miljardit USD. Uurimuse koostajad leidsid, et halva ravisoostumusega patsientidele minevate ravukulutuste vähendamiseks peaksid ühiskond, kindlustusfirmad, poliitikud ja teised seotud osapooled senisest enam investeerima diabeetikute ravisoostumuse jälgimisse, patsiendiharidusse ning preventsiooni.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee