Üle normi ravijärjekordade eest võib oodata trahv

Järjekorrad eriarstile pääsemiseks ületavad
mitmel pool haigekassa seatud maksimumpiiri, milleks on kuus nädalat. Kuigi
pikkade ravijärjekordade puhul pole karistamine eesmärk ega lahendus, on selleks
võimalus olemas, kirjutas tarbija24.

«Eesti Haigekassa nõukogu otsuse järgi ei tohi ravijärjekorra maksimumpikkus ambulatoorse eriarstiabi korral ületada kuut nädalat,» seisab hiljuti haigekassa veebilehel avaldatud teates, milles tutvustati 1. augustil haiglates tehtud ravijärjekordade kontrolli tulemusi.

Kõikides kontrollitud haiglates oli erialasid, kus ravijärjekorrad olid nimetatud maksimumist pikemad. Karistust haiglad nõude rikkumise eest siiski kandma ei pea, kuigi võimalus trahvi nõuda on olemas.

«Kindlasti ei saa kontrollide peamine eesmärk olla sanktsioonide rakendamine, ehkki võimalus leppetrahve rakendada on lepingutes olemas,» vahendas kommunikatsioonijuht Agnes Männiste haigekassa seisukohta.

Ta lisas veel, et kontrolli eesmärk oli saada rohkem infot selle kohta, kuidas käib haiglates patsientide järjekorda panemine ning miks pikad ooteajad tekivad. Ilmnenud probleemidest andis haigekassa teada ka haiglatele ning teemat on arutatud haiglate liiduga.

See, kas probleemide kaardistamisest ja aruteludest kasu on olnud, peaks selguma oktoobris, mil ametnikud taas haiglaid kontrollima lähevad.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.