Apteekrid: ka inimesed eelistavad ravimimüüki apteegis

Apteekrite teavituskampaania “Küsi
apteekrilt nõu” käigus läbi viidud uuring näitab, et 73%
eestimaalastest pooldab ravimite müüki vaid apteekides, kirjutab Delfi.

„Uuring kinnitas meie teadmist, et tähtsuselt on esiplaanil ravimite müügi professionaalsuse ja kvaliteedi aspektid ning suhteliselt tagaplaanil ravimiostu kohtade valiku laius nii päeval kui öösel. Ning omakorda, see kus viimane siiski muret teeb, on just maa-asulad,“ ütles Eesti Apteekrite Liidu peaproviisor Kaidi Sarv.

Faktum-Ariko uuring näitas veel, et kõige olulisem küsimus ravimite müügi puhul on inimeste jaoks kvaliteet ehk et ei müüdaks võltsravimeid. Seda tähtsustas 83 % vastanutest.

Järgnevad ravimite hinnad (71%), apteekrite valmisolek anda vajadusel asjatundlikku nõu (66%), kontroll selle üle, et alaealised ei saaks kergekäeliselt oma käsitusse ravimeid (63%) ning raviarstide valmisolek väljastada asjakohaste ravimite retsepte (56%).

Lisaks selgus uuringust, et elanikkonnast, kes peab ravimite kättesaadavust probleemiks, elab üle poole maa-asulates.

Apteekide Ühenduse juhi Kadri Tammepuu sõnul tõi sel nädala lõppev kampaania endaga kaasa tuntava teadlikkuse tõusu ning seega osutus vajalikuks ettevõtmiseks, mida tasub tulevikus korrata.

„Kampaania käigus apteekides saadud tagasiside näitab, et inimeste jaoks on põhiline professionaalne nõuanne ja ravimite ohutus. Apteekrid ja seeläbi ka apteegid on saanud oma tegevuse ja rolli osas väga tänuväärset tunnustust,“ lisas Tammepuu.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.