• 03.03.12, 11:58
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Digiloo vähene kasutamine viib raviraha raiskamiseni

Viie aasta vanune digilugu vaagub hinge, sest selle arendamine arstide esimeseks abimeheks on jäänud tohtrite eneste viitsimise, tahtmise ja aja taha, vahendas tarbija24.
Kuni pole andmeid, pole aga ka süsteemi ning paremaid tulemusi inimeste ravil. Samuti tehakse topelt uuringuid, mida on tegelikult patsiendile juba varem tehtud. «Meie süsteemides paraku praegu puudub veel võimalus üldistada patsientide andmeid ja võtta neid kokku, et saaks neid kasutada ka uurimistööks, mis oleks siis kõigi meie patsientide hüvanguks,» rääkis Ida-Tallinna Keskhaigla teadusosakonna spetsialist doktor Marika Tammaru.

Seotud lood

Uudised
  • 10.08.11, 10:46
Saaremaa arstid: digilugu on paremini turvatud kui epikriis paberkandjal
Enamik Saaremaa meedikuid suhtub digilugudele üleminekusse üldjoontes pooldavalt. Arstid leiavad, et digihaigusloo turvalisus on paremini tagatud kui varem, mil haigused olid kantud polikliiniku registratuuris asuvasse kausta, sest paberkandjal oleva infoga võib jälgi jätmata tutvuda igaüks, kirjutas tänane Saarte Hääl.
Uudised
  • 10.02.11, 15:00
Digiloost on abi vaid siis, kui kõik arstid seda täiendavad
Põhja-Eesti Regionaalhaigla üldkirurgia keskuse juhataja Jüri Teras ütleb, et tema tööd segab see, et kõik meedikud digilugu oma epikriisidega ei täienda. Tema vaimustus pole e-tervise suhtes aastataguse ajaga aga vähenenud.
Töökuulutused
  • 14.05.25, 15:06
Ootame Meliva kliinikutesse HAMBAARSTE
Meliva hambakliinikud Tallinnas, Sakus Pärnus ja Kuressaares ootavad oma kollektiivi hambaarste!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele