Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ravimi välimuse muutumisel katkestatakse sageli ravikuur
Meditsiiniajakirjas Archives of Internal Medicine avaldatud uuringust selgub, et retsepti alusel saadud ravimi välimuse muutumine võib kaasa tuua selle, et patsient jätab ravikuuri katki.
Bostonis asuva Brighami haigla doktor Aaron Kesselheim uuris, kas originaalravimi vahetamine geneerilise versiooni vastu võib viia selleni, et inimene ei võta üldse enam ravimit, vahendas tarbija24.
Ravimiameti andmetel läheneb Eesti
ravimimüügi käive aastas kolmele miljardile kroonile, millest ligi miljard
krooni maksavad inimesed ise välja. Proviisori sõnul katkestavad inimesed ravimi
kõrge hinna tõttu isegi ravi.
Kolmandik elanikest on jätnud arsti poolt
väljakirjutatud retseptiravimi apteegist välja ostmata, sest neil polnud selleks
piisavalt raha või ei pidanud nad ravimi kasutamist vajalikuks, vahendas delfi.ee.
Mullu tasus haigekassa patsientidele välja kirjutatud soodusravimite eest 91 miljonit eurot ja patsiendid lisasid sellele 48 miljonit eurot – patsientide omaosaluseks ravimite eest tasumisel teeb see 34,5 protsenti, vahendas tarbija24 haigekassat.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.