Violetta Riidas • 13 juuni 2013 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Palgalõhe sõltub sageli töökohast

Natalja Eigo ja Angela Poolakese Tervise Arengu Instituudi tervisestatistika osakonnast annavad ülevaate, millest on tingitud tervishoiusektori palgalõhe.

Statistikaameti andmetel suurenes üldine sooline palgalõhe 2012. aastal 1,8%, kusjuures naiste brutotunnitasu oli 24,6% madalam kui meestel. Samas vähenes erinevus tervishoius ja sotsiaalhoolekandes. Tervise Arengu Instituut uurib tervishoiusektori näitajaid eraldi ja nende andmete põhjal võib öelda, et tervishoiutöötajate palgalõhe varieerub palju eriala ja asutuse liigiti.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee