Uudised
Ainult tellijale

Liisa Pakosta: sama töö eest peab olema sama palk

Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta.  Foto: Scanpix/PM

Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta rõhutab, et kõik – nii avaliku sektori asutused kui ka eraettevõtted – peavad seadusest tulenevalt jälgima, et kellegi palk ei oleks soo tunnuse tõttu kõrgem või madalam.

Haigekassa juhatuse liikmete palkade ühtlustamist kommenteeris võrdõiguslikkuse volinik, et asutus sel teemal temaga eelnevalt nõu ei pidanud. "Ma ei tea täpseid asjaolusid, aga kui vaadata meedias kommenteeritut, siis muudeti eelnevalt juhatuse liikmete tööülesandeid ning vastutust ühetaolisemaks ja alles seejärel ka palka, kusjuures IT-valdkonna eest vastutaval juhatuse liikmel jäi palk ikkagi kõrgemaks võrreldes teiste juhatuse liikmetega. Seega tundub palgamuutus õiglane ka ilma sooaspektita," sõnas Liisa Pakosta.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee