• 29.07.13, 13:06
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Arvamus: Kuskohast siis raha ikkagi tuleb?

Kuulates ja lugedes meedias juttu koolide rahavajadusest, arstide palkadest, avaliku ja erasektori vastandamisest; kuni selleni välja, et kõik ettevõtjad on ebamoraalsed, petised ja sohitegijad, siis hakkad natuke mõtlema, et miks see nii on, kirjutab Tartu Ülikooli makroökonoomika professor Raul Eamets.
Miks elavad sõnad „ärikas“ ja „spekulant“ meie sügavas alateadvuses nii tugevalt edasi? Kas tõesti ainult teadmatusest? Kuskohast tuleb raha? Kuskohast tuleb rikkus? Kuskohast tulevad avaliku sektori palgad?

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele