Enamiku oma privaatsest infost annavad inimesed ise vabatahtlikult ära, kasutades Google'it ja Facebooki, ning tänapäeval teab Google isiku meditsiinilist infot rohkem kui tema arst, ütles majandusministeeriumi asekantsler Taavi Kotka.
"Kes vähegi viitsib läbi lugeda Google'i ja Facebooki tingimused, loeb sealt välja, et vabandust, aga sul ei olegi õigust mingile privaatsusele, ja enamiku oma informatsioonist, oma eraelulisest ja privaatinfost me anname just nendele kanalitele. Täna, ma arvan, teab Google su meditsiinilist infot rohkem kui su arst, sest kui sul on midagi delikaatset, sa tõenäoliselt otsid ise esimese hooga," rääkis Kotka rääkis eile ETV saates "Vabariigi kodanikud".
Seotud lood
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.