Violetta Riidas • 28 veebruar 2014 10:54
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Haruldane haigus avastatakse Eestis tihti liiga hilja 

Täna tähistatakse ülemaailmset haruldaste haiguste päeva, mil pööratakse tähelepanu nii avalikkuse, arstide kui ka otsustajate teadlikkuse tõstmisele nende üliharva esinevate haiguste osas, kirjutas Tarbija24. 

Eestis nagu ka mujal Euroopas on üldine teadlikkus haruldastest haigustest veel madal ning vajab selgitustööd. Kliiniliste ja teaduslike teadmiste vähesus on põhjuseks, miks avastatakse haruldane haigus tihti liiga hilja. Sellega võivad omakorda kaasneda patsientidele suured sotsiaalsed probleemid ning võimalikud majanduslikud raskused. 

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee