Autor: Violetta Riidas • 2. märts 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Arstide stetoskoobid on rohkem saastunud kui peopesad

Kuigi tervishoiutöötajate käed on bakterite ülekande peamiseks allikaks, näitab hiljutine uuring, et oma osa mängivad ka arstide stetoskoobid ehk kuulatlustorud, kirjutas ERR Teadusuudised.

Genfi ülikoolihaigla teadurid uurisid bakteriaalset saastet nii arstide kätel kui stetoskoopidel ning avaldasid oma tulemused ajakirjas Mayo Clinic Proceeding. 

Stetoskoope kasutatakse päeva jooksul korduvalt, need on otseses kontaktis patsiendi nahaga ning võivad kanda mitmeid tuhandeid baktereid, mis kogunevad eelmiste läbivaatluste käigus. Nakkuste leviku kontrolli ja patsiendi ohutuse huvides tuleks stetoskoope käsitleda arsti käepikendusena ning neid peaks pärast igat kontakti desinfitseerima. 

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Kristiina KäitMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 58552330
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708