Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.
Treening mõjutab meeste ja naiste südant erinevalt
Valem, mille alusel arstid hindavad käimislindil kõndiva patsiendi koormustesti tulemusi ja seeläbi ka südame tervist, jätab arvesse võtmata meeste ja naiste erinevused, vahendas ERRi teadusportaal.
Praegu kasutavad arstid patsientide tegevuse intensiivsuse määramiseks valemit, kus arvust 220 lahutatakse vanus. Paljud inimesed kasutavad seda valemit ka südametöö kiiruse arvestamiseks treeningutel.
Hiljutine uuring käsitles 25 000 koormustesti tulemusi ning täheldas meeste ja naiste korral olulisi erinevusi. Kuigi maksimaalne võimsus väheneb mõlema soo esindajatel vanusega, on selline langus naistel ühtlasem. Selline erinevus viib südametöö ülehindamiseni noortel naistel ja alahindamiseni vanematel sookaaslastel.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.