Ekspertkomisjon Raitari juhtumis arstidel süüd ei tuvastanud

Aprilli algul raviasutuse tegevuse vastase karmi süüdistusega välja tulnud ajakirjanik Inga Raitari juhtumit uuris sotsiaalministeeriumi juures tegutsev tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjon, kes ei tuvastanud mingit patsienti kahjustavat tegevust haigla poolt.

Kuna patsiendi esitatud süüdistused olid tõsised, pöördus haigla 16. aprillil ekspertkomisjoni poole palvega anda hinnang patsiendile kuu varem osutatud tervishoiuteenuse kvaliteedile.

Keskhaigla kinnitab oma taotluskirjas ekspertkomisjonile, et patsiendile osutati ravi arstiteaduse üldisele tasemele vastavalt ning tavapärast hoolt jälgides. Patsiendile anti selgitusi ta haiguse ja ravivõimaluste jm vajaliku teabe osas, millest patsient sai aru ning andis nõusoleku tervishoiuteenuse osutamiseks. Tahtevastaselt temalt organit ei eemaldatud, saati siis veel siirdamise eesmärgil, seisab haigla selgituskirjas komisjonile.

Ekspertkomisjoni eelistung toimus 17. aprillil.

Ekspertide hinnanguprojekti kohaselt osutati patsiendile tervishoiuteenust vastavalt kaasaja arstiteaduse tasemele ja headele arstlikele tavadele ning tervishoiuteenuse osutajalt oodatava hoolega.

Eksperthinnangus sedastatakse, et patsiendile selgitati raviarsti poolt operatsioonieelse nõustamise käigus, mis teda ees ootab, millised on võimalused jne. Samuti tuuakse välja, et lõikuse käigus plaanitult eemaldatud organit siirdamiseks ravi eesmärgil ei kasutata.

Mingit süüd arstide tegevuses komisjon ekspertiisi tulemusena kokkuvõttes ei tuvastanud.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.