• 16.05.14, 11:48
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Seos varajase antibiootikumiravi ja astma vahel leidis kinnitust

Esimesel eluaastal antibiootikumiravi saanud lastel võib astma tekkerisk olla hilisemas elus kahekordne. Samas rõhutavad teadlased, et ravimitel endil ei pruugi siin süüd olla, kirjutas ERRi teadusportaal.
Ekspertide hinnangul seletavad sellist kõrgenenud astmariski nõrgem immuunsüsteem ja geneetilised eripärad. Nii ei leidnud teadlased ajakirjas The Lancet Respiratory Medicine avaldatud uuringus mingit seost antibiootikumide varajase kasutamise ja allergiliste haiguste arengu vahel, lükates ümber teooria, nagu võimendaksid antibiootikumid allergilise astma tekkeriski, sekkudes lapse immuunsüsteemi arengusse.

Seotud lood

Uudised
  • 06.05.14, 12:01
Köha taga võib peituda astma
Täna on ülemaailmne astmapäev. Uuringute põhjal on maailmas ligi 300 miljonit inimest, kellel on diagnoositud astma. Haiguse diagnoosimine on viimasel kümnendil oluliselt suurenenud, eriti lastel. Eestis põeb astmat ligikaudu 5-8% täiskasvanud elanikkonnast ehk 70 000 kuni 112 000 inimest.
Uudised
  • 05.05.14, 08:00
Lutsar: antibiootikumide kasutamine on Eestis hästi reguleeritud
Maailma Terviseorganisatsiooni raporti kohaselt on antibiootikumresistentsus muutunud kogu maailma haaravaks probleemiks. Tartu ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia professori Irja Lutsari sõnul on Eestis resistentsuse levik tänu antibiootikumide kasutamise heale järelvalvele ja teavitustööle kontrolli all, kuid mujalt pärinevate resistentsete bakteritüvede riiki imbumist ei saa vältida, kirjutas ERRi teadusportaal.
Uudised
  • 03.02.14, 10:26
Enneaegsete laste astmarisk on kõrgem
WHO hinnangul sünnib igal aastal maailmas 15 miljonit beebit enneaegsena, mis tähendab, et sellised lapsed näevad ilmavalgust enne 37-ndat rasedusnädalat.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele