Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.
Inimese kõhuelustik jääb üha vaesemaks
Inimese kehas elab tohutu hulk baktereid, ent evolutsiooni käigus on meie mikrofloora mitmekesisus kõvasti kahanenud – inimese soolestikus elab palju vähem bakteriliike kui inimahvidel. See arengusuund tundub heaoluühiskonnas veelgi kiirenevat ja võib hakata mõjutama inimeste tervist.
Yale´i ülikooli teadlase Andrew Moelleri juhitud rahvusvaheline uurimisrühm analüüsis vabas looduses elutsevate šimpansite, kääbusšimpansite ehk bonobote ja gorillade roojaproove ja eraldas sealt bakteritele iseloomuliku pärilikkusaine. Inimahvide mikroobikooslusi võrreldi maailma eri piirkondades elavate inimeste soolebakteritega, kirjutab Tartu ülikooli teadusportaal Novaator.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Meditsiiniuudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.