Kadi Heinsalu • 18 märts 2015 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Benno Margus seedeorganite funktsioonihäiretest

Kõhuvalu patsient  Foto: Postimees/Scanpix

Seedeorganite funktsioonihäiretest, mis on kõhuvalu sagedane põhjus, tegi novembris Eesti Valu Seltsi konverentsil Jõhvis ettekande ITK gastroenteroloog Benno Margus.

Kõhuvalu võib jaotada ägedaks ja krooniliseks. Viimane kord vaibub, kord tekib ehk on taastekkiv. Krooniline kõhuvalu on üks sagedasemaid sümptomeid, millega gastroenteroloogi poole pöördutakse. Margus sõnas, et kõhuvalu põhjus võib olla ka mujal kui kõhus paiknevates organites. "Enamasti on aga tegemist funktsionaalse kõhuvaluga, näiteks soole ärritussündroom," rääkis ta.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee