Petitsiooniga taotletakse sünnitusabi Elitesse allesjäämist

Elite erakliinik
Elite erakliinik

Leheküljel petitsioon.ee kutsutakse inimesi üles allkirjastama palvekirja erakliinikus Elite riiklikult rahastatud sünnitusabi alles jäämiseks.

Algatuse eestvedaja ning ise samuti Elite erakliinikus sünnitanud Teele Taar ütles Postimehele , et hakkas selle teemaga tegelema kohe pärast seda, kui kuulis, et haigekassa erakliiniku sünnitusabiteenust enam ei rahasta.

Taari hinnangul on neil lootust, sest petitsioonile oleks tarvis 2000 allkirja. Praegu on kogutud 282 häält ning aega on jäänud veel 20 päeva.

Naine rääkis, et petitsiooni peamine algatamise põhjus seisneb selles, et haigekassa toetusega jääks teenus kättesaadavaks ka vähemjõukatele inimestele. Samuti aitaks see hoida alles töökohti ning luua isegi uusi.

Alates 01.04.2015 lõpetab Eesti ainsaks jäänud erasünnitusmaja sünnitusabiteenuse pakkumise seoses Eesti Haigekassa otsusega mitte rahastada sünnitusabi AS Kliinik Elites.

Tutvu petitsiooniga siin.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.