Lääne-Tallinna naistekliinikul täitus 45. tegutsemisaasta

Paremal Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku juhataja Piret Veerus
Paremal Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku juhataja Piret Veerus

Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinik, mis ehk tuntumgi Pelgulinna sünnitusmaja nime all, tähistas teaduskonverentsiga täna oma 45. aastapäeva.

Naistekliiniku alguseks loetakse 1970. aastat, mil tööd alustas toona Karl Marxi puiesteel asuv Pelgulinna sünnitusmaja. Ehkki hoone ja asukoht on endised, on nüüdseks muutunud asutuse aadress. Kuid mitte ainult.

Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku juhataja Piret Veerus sõnas konverentsil peetud tervituskõnes, et 45 tegutsemisaasta jooksul on muutunud paljutki, alustades hoone aadressist ja lõpetades tööks vajalike vahenditega. "Kuid eesmärk on meil alati olnud üks - seista hea Eesti naiste tervise eest," rõhutas ta.

Nüüd sünnib Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus ligikaudu 3500 uut imet aastas. Teisisõnu tähendab see, et Pelgulinna sünnitusmaja ruumides tuleb ilmale iga neljas laps Eestis.

Aastapäevale pühendatud teaduskonverentsil kõlasid ettekanded väga erinevatel teemadel, andes aimu naistekliiniku laiast tegevusväljast. Asutusest, mida varem tunti üksnes sünnitusmajana, on vähem kui poole sajandiga välja kujunenud koht, kuhu on oodatud naised väga erinevatel eluperioodidel. Lisaks sünnitusosakonnale on majas mitmeid teisi osakondi: raseduskeskus raseduse jälgimiseks, perekeskus lapseootel ja väikelastega peredele, noorte nõustamiskeskus teismelistele ja noortele täiskasvanutele, naistenõuandla igas vanuses naistele ja reproduktiivmeditsiini keskus paaridele, kes vajavad kunstlikku viljastamist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.