Alternatiivse aasta ema tiitli pälvis Piret Veerus

Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku juhataja doktor Piret Veerus.
Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku juhataja doktor Piret Veerus.

Eile pärjati Tallinna loomaaias Facebooki grupi „Virginia Woolf sind ei karda!” alternatiivse aasta ema tiitliga 15 ema.

Aasta ema konkursi statuudi ümber tekkinud poleemika valguses soovis sotsiaalmeedia grupp „Virginia Woolf sind ei karda!” tunnustada 15 ema, kellest paljud naisliidu reeglite järgi tunnustamist ei vääri. Loomaeda olid kohale tulnud enamik 15 auhinnasaajast koos peredega. Üritusel viibinud noorim laps (pisut alla ühekuune) puhkas haridus- ja teadusministrist ema Mailis Repsi käte vahel, kirjutas Eesti Päevaleht.

On sümboolne, et tiitel otsustati üle anda just lastekaitsepäeval – justkui rõhutamaks, kui oluline on hea ema oma lastele ja kui vähe määrab abielustaatus.

Üks auhinnatud ema oli Pelgulinna sünnitusmaja juht, doktor Piret Veerus, kes samuti naisliidu reeglite järgi tunnustust ei saaks. Tema lapsed on tublid: kaks Oxfordi haridusega teadlasest tütart (sotsioloog ja bioloog) ning ema jälgedes kõndiv poeg, kes õpib Tartus arstiks. „Ma arvan, et mind esitasid minu lapsed. Sain aru, et nad olid selle isekeskis kokku leppinud. Minuga nad selles küsimuses ei konsulteerinud,” ütles ta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.