Haigekassa eelarvest kadus kahe lugemise vahel 7,5 miljonit eurot

Eesti Haiglate Liit (edaspidi EHL) väljendab oma tõsist murelikkust Eesti Haigekassa (edaspidi EHK) 2016.aasta eelarve osas. EHK nõukogule saadetud materjalidest nähtub, et eelarve projekti I ja II lugemise vahel on eriarstiabi eelarvet vähendatud täiendavalt 7,5 miljoni euro võrra.

Eesti Haiglate Liit eesotsas liidu juhi Urmas Sulega väljendab oma pöördumises haigekassa nõukogu esimehe, minister Jevgeni Ossinovski ja haigekassa juhi Tanel Rossi poole muret järgmise aasta suhtes.

EHL jaoks on sellised arengud arusaamatud. Oleme seisukohal, et eriarstiabi krooniline ja kasvavas mahus alarahastamine situatsioonis, kus tõenduspõhiste kaasaegsete tervishoiuteenuste  tagamiseks vajalik ressurss tuleb katta just eelkõige sellelt eelarverealt, ei vasta mingilgi moel ei patsientide ega ka ühiskonna reaalsele vajadusele. Kirjeldatud mõju puudutab ka elutähtsate teenuste tagamist.   

EHL hinnangul seaks eelarve praeguse versiooni heaks kiitmine ohtu raviasutuste võimekuse 19. detsembril 2014. aastal sõlmitud üleriigilise kollektiivlepinguga võetud kohustuste täitmise ja tooks kaasa tervishoiuteenuste kättesaadavuse tuntava languse. 

Teeme ettepaneku lahenduste otsimiseks eelarve teise ja kolmanda lugemise vahel kolmepoolse kohtumise korraldamiseks sotsiaalministeeriumi, EHK ja EHL esindajate osavõtul.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.