Osaühing tahab käivitada ämmaemanda nõuandeliini

MiaMed OÜ taotleb hasartmängumaksu nõukogult 6000 eurot, et käivitada tasuline ööpäevaringne ämmaemanda nõuandeliin. Kõnedele hakkavad vastama kaks palgatud ämmaemandat-nõustajat.

MiaMed on äriregistrisse kantud 2014 maikuus ja selle juhatust esindab Liina Normet, kes on ka perearsti nõuandetelefoni 1220 projektijuht. 

Ämmaemandate nõuandeliini käivitamise eelarve on 8000 eurot, sellest 6000 taotleb osaühing hasartmängumaksu nõukogult ja 2000 eurot on omakapital.

Toetuse kasutamise ajavahemik on 1. jaanuar kuni 1. märts 2016. aastal. 

Taotluses märgitakse, et projekti idee on pakkuda nõu kogu naise elukaare jooksul tekkinud tervislikele küsimustele vanuses 12-70 ja seda ööpäevaringselt, ka nädalavahetustel ja pühadel. Suur rõhk on rasedate nõustamisel, et ennetada lootesurmasid ja muid tüsistusi.

Samuti luuakse ettevõtte juurde toetusfond, ettevõtte kasumist läheb  igal aastal viis protsenti fondi, millega toetatakse puuduses olevaid rasedaid naisi ja väikelaste emasid. Fondi kaudu kogutakse ka riideid ja muid vajalikke tarbe-esemeid ja jagatakse neid otse abivajajaile.

Projekti alguses soetatakse vastamisstandardite ehk algoritmide baasprogramm, mida hakatakse arendama ning mida on hiljem võimalik tõlkida ja müüa välismaale või kasutada appidena.

Projekti toetab oma nõu ja jõuga Eesti Ämmaemandate Ühing, kes reklaamib nõuandeliini tasuta.

Ämmaemandad vastavad kodust, seega jääb ära kulu ruumirendile, mööblile, bürootarvetele, valveteenustele ja paljule muule.

Teenuse hind on 1 euro ja 20 senti minut, keskmine piloteeritud kõne kestvus on viis minutit. Operaator firma võtab 30% kõne maksumusest.

Esimese kuu eeldatav kõnede arv on 500, järgmisel kuul 1000, aasta lõpuks on eeldatav kõnede arv kuus 2500 kõnet (võrdluseks - perearsti nõuandeliinil on kuus ligikaudu 23000 kõnet).

Aastas on ligikaudu 20 000 rasedusjuhtumit (sünnid ja abordid kokku) ning lugematul hulgal günekoloogilisi probleeme, mis kõik on potentsiaalsed kliendid.

Vastama kõnedele hakkavad kaks palgatud ämmaemand-nõustajat ja esialgu kaks vabatahtlikku ämmaemandat (aitavad, kuniks on selgunud tööjõu tegelik vajadus).

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.