Perearstid tõrguvad haigemajja koondumise vastu

Arst.
Arst.

Läänemaa haigla peaarst Tõnis Siir pakub euroraha toel Läänemaa haiglasse loodavas tervisekeskuses kohta kaheksale perearstile, kuid viimased on tõrksad koonduma.

Läänemaa haigla tahab soklikorrusele, kus on praegu polikliinik ja kolm perearsti, rajada kaheksa arstiga esmatasandi tervisekeskuse, kirjutas Lääne Elu.

Haigla haldusjuht Reimo Reimer märkis, et polikliinik kolib esimesele korrusele.

Reimer lubas, et rent ei tule kallim, kui perearstid praegu maksavad. Haigla arvestab esialgu Haapsalu linnas tegutsevate perearstidega. Et märtsis rahataotlus ministeeriumile esitada, peaks selle aasta lõpuks selge olema, mitu perearsti on nõus haiglasse kolima. Arstide arvust oleneb toetuse suurus, toetuse saamiseks on vaja vähemalt kolme perearsti.

Haapsalus tegutseb seitse perearsti, neist kolm – Helle Saarsoo, Sirje Jupits ja Andri Meriloo – on juba haigemajja kolinud.

Eraettevõtjana omaette tegutsevad Haapsalu perearstid ei näe põhjust haiglasse kolida. Haapsalus Lihula maanteel kortermajas tegutsev OÜ Peretohter ei maksa praegu renti, sest on ruumide omanik.

Kahe arsti ja kahe pereõega Peretohtril on 130 m² pinda, neil on kolm arstikabinetti, sh üks lastearstile; üks ooteruum täiskasvanuile ja teine lastele, kaks protseduurituba ja personaliruum.

Perearst Krista Raag-Tamme sõnul on praegu liiga vähe infot. Pole teada rendihinda, projektlahendusi ega muid tingimusi.

Perearstid polnud nõus ka Tõnis Siiri väitega, et haiglas saab patsient korraga ka kõik muud vajalikud toimingud korda ajada, nt röntgenis käia. Igas kabinetis on järjekord, kohe samal päeval võib arsti jutule pääseda vaid siis, kui on vaja erakorralist abi.

Haapsalus Jaama tänaval rendipinnal tegutsevad ühe koridori peal perearstid Marika Laar ja Ljudmilla Briljova. Laar ütles, et on kolm korda kolinud, neljandal korral tahab ta olla kindel, et see on viimane. Praegu ta aga ei näe, et haigemajas on parem. Üks põhjus, miks perearstid perearstikeskuse plaanisse umbusuga suhtuvad, peitub lähiminevikus. Nad pole unustanud, kuidas nad 1990. aastate keskel polikliinikust välja heideti ja omapäi jäeti.

Loe pikemalt Lääne Elust.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.