Arto Aas: haiglajuhid peaksid otsima lahendusi, mitte vabandusi

Riigihalduse minister Arto Aas.
Riigihalduse minister Arto Aas.

Riigihalduse minister Arto Aas vastas Tartu ülikooli kliinikumi vastuseisule koondamiste osas, et haiglajuhid võiksid otsida vabanduste asemel lahendusi.

"See suhtumine peab olema ikkagi selline, et otsitakse lahendusi, mitte ei otsita vabandusi," ütles Aas Vikerraadio saates "Uudis +".

Aasa sõnul võiks näha võimalikke kokkuhoiukohti tugiteenuste pakkujates, vahendas ERRi uudisteportaal.

"On ligi viiendik töötajaskonnast, kes pakub tugiteenuseid - valvurid, tehnikud, IT-spetsialistid, finantsistid, toitlustajad. Kas kõiki neid teenuseid tehakse täna efektiivselt? Kas on mingeid asju võimalik hoopis sisse osta? Kuidas seda tööd korraldada senisest tõhusamalt? Selliseid lahendusi otsiks täna ka haiglajuhtidelt, mitte lihtsalt lootmist, et see riigivalitsemise reform läheb nendest mööda," manitses Aas.

Aas tunnistas, et kuigi tervishoiusektori paisumine on tõsiasi, tuleb tõdeda, et kärpekäärid tabavad kõiki valdkondi. Ta ütles, et kõige rohkem kurvastab teda haiglajuhtide suhtumine.

Loe ka tänasest Meditsiiniuudiste paberlehest haiglatest koondamise teemal.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.