14 detsember 2015 08:45
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Perearstid soovivad e-konsultatsiooni rakendamist kohustuslikus korras

Eesti Perearstide Seltsi juhatuse esimees Diana Ingerainen  Foto: Raul Mee

Eesti Perearstide Selts (EPS) avaldab nördimust, et E-tervise strateegia tegevuskavas ega selle raames digiregistratuuri arendamiskavas pole leidnud kohta e-konsultatsiooniteenuse arendamine kui ainus meede, mille rakendamisel annab tervishoiusüsteem oma parima, et patsient saab õigel ajal eriarstiabiteenuse., kirjutab selts sotsiaalministeeriumile saadetud kirjas.

Praegu on digiregistratuuri juhtrühm seadnud eesmärgiks eriarsti ravijärjekordade lühendamise ja esmavisiidi kvaliteedi parandamise läbi saatekirja sisu ja suunamise e-lahenduste parandamise digiregistratuuri kaudu. Perearstid leiavad, et esmase visiidi kvaliteedi paranemisel pole suurt tähtsust, kui patsient ei jõua eriarstile õigel ajal. Oluline pole mitte niivõrd järjekordade lühendamine, kui just selekteerimine.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee