Meditsiinimõjutaja 2015 on Peep Talving

PERHi erakorralise meditsiini kirurg Peep Talving
PERHi erakorralise meditsiini kirurg Peep Talving

Meditsiiniuudiste lugejad valisid tänavu meditsiinimõjutajaks PERHi erakorralise meditsiini kirurgi Peep Talvingu.

Peep Talving ütleb, et meditsiinimõjutajaks saamine oli talle väga suureks uudiseks. "Mis ma ise arvan, võib olla see on koolituse, mõttelaadi ja läbipaistvuse toomine meditsiini," võtab Talving kokku. Ta tõdeb, et 2015. aastal on ta seotud olnud väga paljude erinevate projektidega. "Võib olla on põhjuseks ATLSi ehk kuldse standardi koolitus, mille sihtgrupiks on tuhat arsti. Seda koolitust on kaua tahetud, aga seni pole ilmselt entusiasti olnud, kes oleks selle käima lükanud," oletab Talving. Ta on teinud veel kõikvõimalikke koolitusi nii residentidele, tudengitele kui ka arstidel ning kinnitab, et temale osaks saanud tunnustus laieneb ka kõigile neile.

Teise koha vääriliseks hinnati vähiravifondi “Kingitud elu” juhatajat Toivo Tänavsuud, kes mullu jäi meditsiinimõjutajate pingereas kolmandal kohal. Tänavsuu sõnul ei ole fondi peamised eesmärgid sugugi meditsiinilised. „Me tahame ravida terveid. Õpetada, et andmisrõõm on kõige suurem rõõm,“ selgitab ta.

Tähtsuselt kolmandaks meditsiini mõjutajaks pidasid lugejad Eesti Perearstide Seltsi presidenti Diana Ingerainenit. Tema eestvedamisel saavutasid perearstid selle, et esmatasandi tervisekeskuste rajamise ja renoveerimise tingimused on jõukohased ka perearstidele, mitte üksnes suurtele haiglatele või omavalitsustele.

Mida meditsiinimõjutajad enda valituks osutumisest arvavad, saab pikemalt lugeda 22. detsembri Meditsiiniuudiste lehest.

 

 

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.