Haigekassa hakkab hüvitama ihtüoosihaigete hoolduskreeme

Alates 1. jaanuarist ei vaja ihtüoosihaiged lapsed enam SA TÜ Kliinikumi Lastefondi tuge nahahooldusvahendite soetamisel, sest jõustus haigekassa meditsiiniseadmete loetelu muudatus, mille kohaselt kuuluvad nüüd sinna ka ihtüoosihaigetele nahahoolduseks vajalikud baaskreemid.

Kui seni saanud ihtüoosihaiged endale vajalike baaskreemide soetamiseks üldse riiklikku tuge, sest neid kreeme ei käsitletud ravimitena, siis seoses meditsiiniseadmete loetelu täiendamisega hakatakse kolme tootja kümmet erinevat kreemi ihtüoosihaigetele hüvitama 90% ulatuses. Seadusemuudatuse kohaselt kompenseeritakse kuni 16-aastasele (kaasa arvatud) lapsele kalendriaastas kuni 13 liitrit nahahooldusvahendit ning üle 17-aastastele kuni 26 liitrit nahahooldusvahendit kalendriaastas. 

Hüvitise saamiseks tuleb ihtüoosihaigetel või nende seaduslikel esindajatel pöörduda oma raviarsti poole, kes täidab baaskreemide soodushinnaga ostmiseks elektroonilise meditsiiniseadme kaardi. Viimase näol on tegemist digiretsepti sarnase e-dokumendiga, mille alusel apteegist soodushinnaga kreeme osta saab. 

“Sellega leiab oma õnneliku lõpu Lastefondi poolt 2007. aastal avalikkuse tähelepanu alla toodud ihtüoosihaigete laste probleem,” on Lastefondi nõukogu esimees Küllike Saar riigi poolt ettevõetud sammude üle väga rõõmus. “Aega võttis, aga asja sai. Ning see on Lastefondi jaoks kindlasti üks olulisemaid töövõite. Algatame oma suuremaid kampaaniad alati sooviga tuua kaasa suuremaid ühiskondlikke muutuseid, sealhulgas tervishoiu rahastamises.” 

Lastefond on ihtüoosihaigeid lapsi nahahooldusvahendite soetamisel aidanud alates 2007. aastast, mil käivitati annetuste kogumiseks temaatiline üleriigiline kampaania. Üheksa aasta jooksul on fond toetanud 24 ihtüoosihaiget last kokku ligi 45 000 euroga. Möödunud aastal sai Lastefondilt nahahooldusvahendite soetamisel abi 14 last, keda toetati kokku 4364 euroga.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.