• 02.02.16, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Haigekassa hakkab saatekirjade teemal läbirääkimisi pidama

Saatekirja nõude sisseviimisest kõigile ravikindlustuse paketti kuuluvatele erialadele on räägitud juba paar viimast aastat. Tänavu tahab haigekassa analüüsidest edasi sisuliste ettevalmistuste juurde liikuda: plaanis on kohtumised erialaseltsidega ja õigusaktide muutmise vajaduse hindamine.
Praegu on kõige pikemad ooteajad silmaarstile, kuid saatekirja nõude tulemusena peaksid need lühenema.
  • Praegu on kõige pikemad ooteajad silmaarstile, kuid saatekirja nõude tulemusena peaksid need lühenema.
  • Foto: Scanpix/Caro
Ilma perearsti või teise eriarsti saatekirjata saab praegu eriarsti poole pöörduda trauma, tuberkuloosi, silmahaiguse, naha- või suguhaiguse korral või juhul, kui patsient vajab günekoloogilist või psühhiaatrilist abi.

Seotud lood

Uudised
  • 02.02.16, 11:00
Oftalmoloog: saatekiri ooteaega silmaarstile ilmselt ei lühenda
Eesti Oftalmoloogide Seltsi juhatuse liige Tiia Jugaste ei usu, et saatekirja nõue muudaks ravijärjekordade pikkust või parandaks juurdepääsu silmaarstile.
Uudised
  • 20.09.15, 08:00
Digiregistratuur saab käivituda alles peale e-saatekirja rakendumist
Uudised
  • 09.09.15, 12:00
Haigekassa plaanib saatekirjanõuet ka naiste- ja silmaarstile
Uudised
  • 19.02.16, 09:00
Miks ravijärjekorrad on ikkagi pikad? Haigekassa selgitab
Uuringust „Eesti elanike hinnangud tervisele ja arstiabile 2015“ selgub, et üsna tagasihoidlik rahulolu eriarstiabi kättesaadavusega puudutab eelkõige Põhja-Eesti, sh Tallinna inimesi. Küsisime haigekassalt, miks on üheks kuuenädalase ooteaja ülemineku vabanduseks ebamäärane põhjus, et haiglas ei jätku arste.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele