Karolinska instituudi kirurgi vallandamine pandi ootele

Foto on illustratiivne.
Foto on illustratiivne.

Rootsi Karolinska instituut teatas hiljuti, et ei pikenda inimeste surmaga lõppenud operatsioone teinud kirurg Paolo Macchiarini novembris lõppevat töölepingut, kuid arsti kohe lahti lasta ei ole võimalik.

Eelmisel nädalal põhjustas Rootsis suure skandaali tuntud kirurg Paolo Macchiarini tegevus Venemaal, mis lõppes patsiendi surmaga ja leidis avalikkuses hukkamõistu, vahendas Postimees ajalehte Dagens Nyheter.

Plastikust ja patsiendi türvirakkudest koosneva hingetoru siirdamisega kuulsaks saanud  Macchiarinit süüdistatakse nüüd inimkatsete tegemises, oma elulookirjelduse võltsimises ja vastutustundetus käitumises, kuid esialgu jätkab arst oma tööd Karolinska instituudis.

Karolinska instituudi rektor Anders Hamsten ütles Rootsi ajalehele Dagens Nyheter, et Macchiarini töölepingut ei pikendata, kuid töölepingu lõppemiseni lubatakse tal tegeleda alustatud uurimistööga. See tähendab, et tuntud arst ei pea küll päevapealt lahkuma, kuid selle aasta 30. novembriks tuleb tal endale uus töö otsida.  

Praegu ei saa Macchiarinit Hamsteni sõnul töölt vallandada seetõttu, et tema väära käitumise kohta ei ole veel kogutud piisavalt tõendeid. Rootsi tööõigus ei luba aga kedagi mõjuva tõestatud põhjuseta vallandada.

Seega jääb Macchiarini novembri lõpuni Karolinska instituudi regeneratiivse meditsiini külalisporfessoriks ja regeneratiivse meditsiini keskuse direktoriks. 

Karolinska instituudi teisipäevasest pressiteatest selgub, et juhtumit on palgatud uurima  tuntud jurist, kes peaks välja selgitama, mis läks valesti enne ja pärast seda, kui Macchiarini 2010. aastal instituuti juhtivale kohale tööle võeti. Uurimisele peaksid kaasa aitama ka kõrgetasemelised meditsiiniteadlased ja erapooletuse saavutamiseks eelistatakse neid, kes ei ole pärit Rootsist.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.