Ravimituru maht kasvas 4%

Ravimid.
Ravimid.

Ravimiameti teatel oli humaan- ja veterinaarravimite turumaht hulgimüügihindades 2015. aasta neljandas kvartalis kokku 70,5 miljonit eurot, mis on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 4,1% rohkem.

Inimestel kasutatavate ravimite turumaht 2015. aasta IV kvartalis oli 68 miljonit eurot, mis on 4,1%-line tõus ravimite kogukäibes, võrreldes eelneva aasta sama kvartaliga.

Kõige suurema osa humaanravimite käibest moodustas ravimite hulgimüük üldapteekidele (71%), 28% ulatuses väljastasid hulgimüüjad ravimeid haiglaapteekidele. Müük teistele asutustele moodustas 1% ravimituru mahust.

2015. aasta IV kvartalis moodustas retseptiravimite osakaal 84% turumahust, käsimüügiravimite käive oli 15% ning haiglapakendite oma veidi alla 1% kogukäibest.

Suurima käibega humaanravimid 2015. aasta IV kvartalis olid kasvajavastased ja immunomoduleerivad ained (19%), järgnesid seedekulgla ja ainevahetuse ravimid (13%) ja südameveresoonkonna ravimid (12%).

Veterinaarravimite turumaht 2015. aasta IV kvartalis oli hulgimüügihindades 2,5 miljonit eurot, mis on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ligi 4% suurem.

Kõige enam, 89% veterinaarravimitest väljastati otse tegutsevatele veterinaararstidele või põllumajandusettevõtteid esindavatele veterinaararstidele, 8% veterinaarapteekidele, 3% üldapteekidele ja alla 1% teistele asutustele (peamiselt riigi- ja teadusasutused).

Käibe alusel müüdi kõige rohkem infektsioonivastaseid ravimeid (QJ) 32%, immunoloogilisi ravimeid (QI) 21% ja parasiidivastaseid ravimeid (QP) 16%.

Humaanravimeid müüs üld- ja haiglaapteekidele ning teistele asutustele (peamiselt riigi- ja teadusasutused)  29 hulgimüügi õigust omavat ettevõtet, veterinaarravimeid müüs üld- ja veterinaarapteekidele, veterinaararstidele ning teistele asutustele 8 ettevõtet.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.