Tervishoiutöötajad ja haiglad ootavad riigilt uue kollektiivlepingu sõlmimiseks lisaraha

Praeguse kollektiivlepingu läbirääkimised 28. mail 2014. aastal Lääne-Tallinna Keskhaiglas.
Praeguse kollektiivlepingu läbirääkimised 28. mail 2014. aastal Lääne-Tallinna...

Tervishoiutöötajate ootused järgmise kahe aasta aasta kollektiivlepingu osas ületavad selgelt haigekassa ja tööandjate võimalusi.

Sotsiaalministeerium sooviks haigekassa rahastusele lisa riigieelarvest, vahendas ERRi uudisteportaal.

Ehkki haiglate liit esitab omapoolsed ettepanekud tervishoiutöötajate kollektiivlepingu osas alles nädala pärast, on tööandjate sõnum küllaltki ühtne - praeguste tingimuste juures on töötajate nõudmised kollektiivlepingule selgelt liiga kallid, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Haiglate liidu juht Urmas Sule sõnul on väljakutse järgmise kollektiivleppe sõlmimisel väga tõsine. "Isegi selle aasta alguses haigekassa eelarve tegelikult sellise mahukasvuga, et enamus haiglatel on väga keeruline selle aasta kollektiivleppe tingimusi täita," leidis Sule.

Tegelikult sooviksid tervishoiutöötajad hulga rohkem kui ainult miinimumpalga kasvu. Eelmised 2014. aastal toimunud läbirääkimised tipnesid pelgalt palgakokkuleppega, siis nüüd loodab õdede liidu president Iivi Luik, et tänavu jäävad lepingusse ka muud punktid.

"Me kindlasti ei tahaks astuda sammu tagasi koolituste teemal. Soovime, et tööandja tagaks täiendusvõimalused ja et selleks oleksid ka vastavad ressursid olemas," toonitas Luik. Samuti peab õdede liit oluliseks, et öised töötunnid oleksid paremini tasustatud.

Samas mõistavad ka ametiühingute esindajad, et tööandjad saavad tegutseda selle raha piires, mis neile eraldatud on. 

Sotsiaalministeeriumi tervishoiu asekantsler Ivi Normet, kes kollektiivlepinguid puudutavatel kõnelustel osaleb, ütleb, et ministeerium loodab juba sel kevadel viia valitsusse ettepanekud, mil moel tervishoiusüsteemi raha juurde tuua.

Pikemalt ERRi lehel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.