Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Juhtkiri: Poolik tõde kannab poolikut väärtust
Mida rohkem enne valimisi lubatakse, seda rohkem lubadusi täidetakse. Mis täitmata jääb, ei paista siis ehk nii väga silma.
Foto: Anti Veermaa
Nii läks ka mõne aasta eest alustatud mittesüülise vastutuskindlustuse väljatöötamisega. Ainult et see tegemata töö paistab välja ja annab end tunda – arstid on ebakindlad.
Kaebuste hulk tervishoiuteenuse osutajate vastu kasvab, sellega koos kasvab tõenäosus, et üha rohkem ravijuhtumeid jõuab avalikkuse ette arutamiseks. Praegu puudub tervishoiuteenuse osutajal seaduslik õigus ravi käigus toimunut selgitada.
Et tervishoiutöötajate kohustusliku kutsekindlustuse loomine aitab patsiendi probleemi sõltumatult hinnata, leiab Eesti Patsientide Liidu juhatuse liige Kadri Tammepuu.
Kui tuli avalikuks, et Kohtla-Järve haiglas valediagnoosi pannud arst on kohtu all ja süüdimõistmisel võib ta kuni kolmeks aastaks vangi minna, kirjutas perearst Eero Merilind sotsiaalmeedias, et sellises Eestis ta ei taha elada.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.