19 aprill 2016 10:00

Neli ettevõtet osalevad Saksamaal e-tervise messil

Connected Health klastri juhi Külle Tärnov.  

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) osaleb alates koos nelja Eesti ettevõtte ja Connected Health klastriga tervishoiualase infotehnoloogia erialamessil conhIT 2016, mis toimub 19. – 21. aprillini Saksamaal Berliinis. Messi korraldamist rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.

conhIT toimub sellel aastal juba kümnendat korda. Mess kõnetab eelkõige IT valdkonna juhte ja spetsialiste, arste ja haiglate juhte, tarkvaratootjaid, hooldusteenuste pakkujaid nii statsionaaris kui ambulatoorses ravis, IT-nõustamisfirmasid ja poliitikuid.

EASi korraldatud Eesti ühisstendi projektijuhi Karin Alliksaare sõnul töötatakse Saksamaal selle nimel, et võtta vastu e-tervise seadus. „Siiani on e-tervise teenused siin just sel põhjusel vähe levinud. Seaduse vastuvõtmine oleks suur samm turu avanemise suunas ja suurepärane võimalus tervishoiualase infotehnoloogia vallas tegutsejatele ka väljastpoolt Saksamaad,“ selgitas Alliksaar. Alliksaare sõnul on töös ka elektroonse tervisekaardi lahenduse loomine ning e-retsepti käivitamine.

Connected Health klastri juhi Külle Tärnovi sõnul on Eesti e-tervise valdkonnaga tegelevatele ettevõtetele Saksamaa turg suur ja atraktiivne – 82% sakslastest kasutab nutitelefone ning aktiivselt tervisealaseid mobiilirakendusi. Samas on turg keeruline seoses oma mitteusaldusega e-teenuste osas üldse. „Saksamaa e-tervise kõrgetasemeline delegatsioon külastas Eestit kaks aastat tagasi ja meie e-tervises tehtu avaldas neile suurt muljet. Samas ei usu nad veel siiani, et midagi sellist oleks Saksamaal võimalik,“ rääkis Tärnov, lisades, et siiski on ka seal toimunud olulised positiivse arengud.

Tärnov pidas messil osalemist oluliseks just seetõttu, et Eesti ettevõtted saaksid olla Saksamaa turul õigel ajal, kui e-tervise teenused ja tooted seal laiemalt kasutusse jõuavad. „Tahame juba praegu sõlmida seal olulisi sidemeid ja võita usaldust. Meie ettevõtted suudavad teha igati turvalisi e-tervise valdkonna lahendusi ja seda peame ka Saksa partneritele ja turule tõestama,“ selgitas ta.

conhIT messil on Eesti ühisstendil esindatud AS Helmes, Hansasoft OÜ, Nortal AS, AS Medisoft ja Connected Health klaster (SA Tallinna Teadsupark Tehnopol). Lisaks sakslastele külastab IT-tervishoiu alast tippsündmust Berliinis erialainimesi rohkem kui 40st riigist üle maailma.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Maarja Kõrv
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708