25 aprill 2016 09:15
Jaga lugu:

Immuniseerimisnädal keskendub punetistele ja leetritele

Maailma Terviseorganisatsiooni eestvedamisel tähistatakse 24.–30. aprillini Euroopa immuniseerimisnädalat.

Sel aastal on immuniseerimisnädala fookuses väljakutse kõrvaldada punetised ja leetrid kogu Euroopas.

WHO Eesti esinduse juhi Marge Reinapi sõnul on immuniseerimisnädal väga hea võimalus, et näidata inimestele, miks on oluline tagada kaitse leetrite ja punetiste vastu.

„Kuigi Eesti on nende riikide hulgas kus punetised ja leetrid on elimineeritud, siis ei saa olukorraga veel täiesti rahul olla, sest vaktsineerituse tase on juba mitmel järjestikusel aastal langenud. Leetrite ja punetiste vastu vaktsineeritute osakaal jääb Eestis praegu alla WHO soovitatud hõlmatuse taseme ning on põhjus muretsemiseks ja suurenenud tähelepanuks,“ ütles Reinap.

Vaktsineerimine on seni tõestatult kõige efektiivsem viis nakkushaigusi ennetada.

Tänu elanikkonna laiaulatusliku immuniseeritusega hõlmatuse tagamisele, on WHO Euroopa regioonis juba 32 riiki 53st, sh Eesti, kus leetrite ja/või punetiste levik on katkestatud. Leetrid on Euroopas elimineeritud 21 riigis ning punetised 20 riigis.

Alates 2005. aastast on WHO eestvedamisel igal aastal aprillikuus üks nädal pühendatud immuniseerimise olulisuse ja vajalikkuse teadvustamisele.

Rohkem teavet WHO veebilehelt.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee